how to create your own site

Klip Çekimi Neden Yapılır ?

Klip çekimi, bir müzik eseri için yapılan görselleştirme çalışmasıdır. Müziğin biçim ve içeriğine uygun olarak yapılan klip çekimi müziğin pazarlanması açısından çok önemlidir. Klip, müziğin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar, müziğin öne çıkmasını ve sadece müziği dinleyen kişilerden daha büyük bir hedef kitleye ulaşmasına yardımcı olur.
Klip çekimi olmadan da başarılı olmuş birçok müzik eseri bulunmaktadır, lakin bu eserler belirli bir kitleye ulaştıktan hemen sonra klip çekimleri tamamlanır ve böylelikle bir müzik için yapılan pazarlama çalışmalarından en önemlisi tamamlanmış olur.

Klip Çekimi Nasıl Yapılır ?

Klip çekimi müziğin ruhuna uygun yapılmalıdır. Bunun için de klip çeken yönetmenin konuya uygun ve müziğin içeriği hakkında genel kültüre sahip birisi olması gerekmektedir. Yönetmen klip çekiminde en önemli unsurdur, aslında yönetmen klip çekimi sırasında kurguyu-senaryoyu oluşturan kişi olduğu için klip çekiminde yönetmenlik senaryoyu yönetmek anlamındadır.

Doğru yönetmen bulunduktan sonra kurgu ortaya çıkar ve çekim aşaması- çekim sonrası aşama gibi süreçlerle klip tamamlanır. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir unsur da klibin doğru yerlerde doğru ortamlarda yayınlanmasıdır. Klip yayınlandığı yer sayesinde hit kazanır ve yayılmaya başlar. Online ortamlar ve televizyon kanalları gibi.

Klip Çekimi Maliyeti Nedir ?

Klip çekimi maliyeti, müziğe ve müziğin kurgusuna bağlı olarak ortaya çıkar. Müzik nasıl bir prodüksiyon gerektiriyor ise ona göre bütçe planlanır ve kurguya uygun düşen çekim araçları ayarlanır. Sade bir klip tek bir mekanda ortalama araçlarla çekilirse 5.000 TL civarından başlayıp mekan ve prodüksiyon giderlerine göre 100.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.Klip çekimi fiyatları, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Tüm Türkiye’de hizmet vermekteyiz. Klip çekimlerinde cast (oyuncu/model) kullanımı ekstra olarak fiyatlandırılmaktadır. Bütçenize göre en uygun fiyat teklifini almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Aşağıda klip çekimlerimizden bir kaçını görebilirsiniz.

TEKLİF AL

En kısa zamanda size ulaşılacaktır.